Sprawy o odszkodowania – pomoc adwokata
rozwód warszawa
Czy do sprawy rozwodowej potrzebny jest prawnik?
2 sierpnia 2022
Adwokat warszawa
Potrzebujesz porady prawnej? Skorzystaj z pomocy adwokata
3 sierpnia 2022
Show all

Sprawy o odszkodowania – pomoc adwokata

odszkodowanie - adwokat Warszawa

Opłacamy składki ubezpieczeniowe, bo wierzymy, że w razie zdarzenia losowego będziemy zabezpieczeni przynajmniej finansowo przed jego konsekwencjami. Ale niestety nie zawsze tak się dzieje. Towarzystwa ubezpieczeniowe niestety często uchylają się od obowiązku wypłaty odszkodowania, tym samym powodując pogorszenie Twojej sytuacji materialnej i ogólnego samopoczucia. Na szczęście w tych trudnych tematach zawsze możesz liczyć na wsparcie adwokata.

Na czym polega problem z odszkodowaniami?

Odszkodowanie jest pojęciem używanym w prawie cywilnym. Odnosi się do określenia rekompensaty podnoszonej za poniesione straty materialnej lub niematerialnej. Może to być kradzież z włamaniem, zniszczenie samochodu w wyniku stłuczki drogowej, uszczerbek na zdrowiu powstały w czasie wykonywania obowiązków zawodowych. Problem pojawia się w sytuacji, gdy ubiegasz się o rekompensatę szkód, ale jej nie otrzymujesz. Powody odmów są naprawdę różne, czasem wręcz kuriozalne. Gdy jedni załamują ręce i godzą się z poniesionymi stratami, inni zatrudniają adwokata z Warszawy, aby reprezentował ich interesy w sprawie przeciwko towarzystwu ubezpieczeniowemu.

Kiedy należy się odszkodowanie?

Oczywiście szczegółowe warunki ubezpieczenia zawsze zawarte są w polisie, którą klient zawiera z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym. Jednak zazwyczaj na odszkodowanie można liczyć w sytuacji uszkodzenia mienia i uszkodzenia ciała, czyli strat, które można wyliczyć czy oszacować i wyrazić ich równowartość w pieniądzach.

Odszkodowania należą się za:

  • wypadki komunikacyjne (kolizje drogowe, zderzenia, potrącenie pieszego na pasach),
  • wypadki związane z błędami lekarskimi (źle poprowadzone leczenie, błędy w sztuce lekarskiej, pomyłki w diagnozie, zaniedbania),
  • naruszenie dóbr osobistych (kradzież praw autorskich, wartości intelektualnej, szkalowanie, szantażowanie, oczernianie),
  • uszczerbki na zdrowiu, uszkodzenia ciała i psychiki.

Każda z tych sytuacji jest niezwykle trudna i stresująca sama w sobie. Dodatkowym obciążeniem dla uczestników zdarzeń jest to, że nie mogą oni liczyć na bezproblemowe odszkodowanie, lecz muszą borykać się z niechęcią, odmowami i walczyć o sprawiedliwość. Mimo trudno nie warto z tego rezygnować.

Wsparcie adwokata w sprawach o odszkodowanie

Z uwagi na to, jak skomplikowane, trudne i pochłaniające energię są sprawy o odszkodowania, znacznie lepiej jest uzyskać w tym zakresie wsparcie adwokata. Ten pomoże przede wszystkim w zgromadzeniu dowodów oraz ustaleniu rzeczywistej wysokości poniesionych strat (ubezpieczyciele mają tendencję do ich znacznego zaniżania). Możesz liczyć na:

  • dostęp do porad prawnych,
  • otrzymanie opinii prawnych,
  • reprezentowanie Twoich interesów w sądzie/podczas negocjacji,
  • prowadzenie korespondencji, analizowanie aktów spraw,
  • odwołanie od decyzji ZUS, PBUK, UFG.

Szczególnie wymagające są sprawy przeciwko Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych czy Skarbowi Państwa, których nie boi się jednak doświadczony adwokat z Warszawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top