Rozwody

Rozwody - Adwokat Warszawa

Rozwód jest sprawą o tyle trudną, że reguluje nie tylko stosunki prawne, ale i rodzinne.

A te często trudno jest uregulować. W sprawach rozwodowych dużą rolę grają emocje – wszak nie da się bez ich udziału ustalić, kto ma zajmować się dziećmi, kto ma zatrzymać dom czy samochód. Pomoc adwokata przy rozwodach to także doradztwo w kwestii podziału majątku (przed lub po procesie). Najczęściej z prośbą o reprezentowanie w sądzie do kancelarii przychodzi jedna strona. Przynosi dowody, które mogą być potrzebne podczas procesu.

Rozwody w Warszawie należą do często prowadzonych przez nas spraw. Chociaż specjalizujemy się także w prawie karnym oraz odszkodowaniach, prawo cywilne jest nam równie bliskie. Jeżeli potrzebny jest doby adwokat rozwodowy w Warszawie – nasza kancelaria zaprasza do współpracy.

Rozwód – Warszawa i inne miasta

adwokat rozwód warszawa

Rozwód to „zupełny i trwały rozkład pożycia”, do którego skutków zaliczamy m.in. podział majątku, odebranie możliwości dziedziczenia, powierzenie, ograniczenie, zawieszenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej, a także możliwość zawarcia nowego związku małżeńskiego. Dobry i doświadczony adwokat potrafi sprawić, że trudne rozwody przebiegają szybko, z korzyścią zarówno dla klienta, jak i jego dzieci. Warszawa jest miastem, w którym znajduje się siedziba mojej Kancelarii Adwokackiej, jednak swoje usługi świadczę również na terenie innych miejscowości. Do sprawy podchodzę zawsze indywidualnie i racjonalnie, dokładając wszelkich starań, by doprowadzić do korzystnego finału każdy rozwód. Warszawa to jedno z polskich miast, w których najczęściej dochodzi do rozwodów. Znacznie mniej osób rozwodzi się na wsiach, gdyż rozwód w małych społecznościach wciąż bywa postrzegany negatywnie. Adwokat prowadzący rozwody pomoże przejść przez najtrudniejszą sprawę klientom z miasta Warszawa oraz mniejszych miejscowości.

Dobry adwokat rozwodowy – rzetelność i profesjonalne podejście

Decyzja o rozwodzie jest często jedną z najtrudniejszych i najważniejszych w życiu, lecz może przynieść upragnione ukojenie i wolność. Racjonalne podejście profesjonalnego adwokata stanie się Państwa siłą w walce o prawa swoje i dzieci. Jako doświadczony prawnik zajmę się zarówno przygotowaniem dokumentów rozwodowych, jak i wyjaśnieniem wszelkich kwestii związanych z procesem, a także reprezentowaniem Państwa przed sądem. Zaangażuję się w każdą sprawę związaną z prawem rodzinnym, w tym sprawami o podział majątku, przyznanie lub odebranie władzy rodzicielskiej, utrzymywanie kontaktów z dziećmi oraz przyznaniem alimentów. Rozwód w Warszawie lub okolicach? Jestem do Państwa dyspozycji!

Rozwód w Warszawie a podział majątku

Skutkiem rozwodu jest podział majątku wspólnego, do którego zaliczamy wyłącznie przedmioty majątkowe nabyte w czasie trwania małżeństwa przez jednego lub oboje małżonków. Jeśli małżonkowie przed zawarciem lub w czasie trwania małżeństwa nie zawarli umowy majątkowej małżeńskiej, zwanej intercyzą, sąd w wyroku rozwodowym może orzec o podziale majątku wspólnego. Do podziału majątku może również dojść poprzez spisanie umowy u notariusza oraz założenie osobnej sprawy o podział majątku. Wspólnie z klientem, którego reprezentuję w sprawie o rozwód (Warszawa), zdecydujemy, jaki sposób podziału majątku będzie dla niego najkorzystniejszy. Podejmując się prowadzenia spraw o rozwód w Warszawie, zawsze na pierwszym miejscu stawiam dobro mojego klienta oraz dzieci.

Władza rodzicielska i alimenty

Sąd może nie orzec rozwodu, jeśli mógłby on zaszkodzić dobru małoletnich dzieci. W innych przypadkach sąd decyduje, któremu z rodziców przyzna władzę rodzicielską po rozwodzie. Sąd może:

  • powierzyć władzę rodzicielską obojgu rodzicom,
  • ograniczyć władzę rodzicielską jednego z rodziców, powierzając ją drugiemu,
  • zawiesić władzę rodzicielską jednego lub obojga rodziców,
  • pozbawić władzy rodzicielskiej jednego lub obojga rodziców.

Wyrok rozwodowy obejmuje również koszty utrzymania i wychowania dziecka, a więc nakłada obowiązek alimentacyjny. Każdy rozwód doprowadzam do końca, walcząc o najlepszy dla mojego klienta wyrok, orzekany przez sąd zlokalizowany w mieście Warszawa lub innej miejscowości.

Adwokat, rozwód, Warszawa – czy zawsze musi być nieprzyjemnie?

Niezwykle istotnym jest fakt, że profesjonalny prawnik potrafi podejść do sprawy bez ładunku emocjonalnego, który towarzyszy rozwodzącym się. Dlatego dobrze, aby to on reprezentował stronę – będzie potrafił merytorycznie przedstawić przygotowane argumenty, co mogłoby nie udać się walczącym o dzieci i majątek małżonkom. Sprawne i racjonalne postępowanie prawnika rozwodowego w Warszawie może pozytywnie wpłynąć na relacje między rozwodzącymi się. Rozwód w Warszawie wcale nie musi być dużą traumą, zwłaszcza gdy dobry adwokat posiada odpowiednie doświadczenie. Jeśli potrzebują Państwo adwokata, który zajmuje się rozwodami, zachęcam do skontaktowania się – chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

Adwokat Grzegorz Cieślik

ZAPRASZAM
DO KONTAKTU

Top