Pomoc adwokata a zorganizowana grupa przestępcza
Kary za przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej
6 kwietnia 2021
Jak przebiega rozwód i w czym pomoże Ci adwokat?
21 kwietnia 2021
Show all

Pomoc adwokata a zorganizowana grupa przestępcza

Przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej podlega karze pozbawienia wolności do lat 5, a kierowanie nią niesie za sobą jeszcze większą odpowiedzialność karną. Uczestnictwo w takim procederze nie oznacza jednak, że osoba podejrzana lub oskarżona nie ma prawa do obrony przez adwokata. Nasza kancelaria oferuje reprezentowanie takich osób, zapewniając kompleksowe wsparcie w całym toku postępowania.

Zorganizowana grupa przestępcza – definicja, wymiar kary

Zorganizowana grupa przestępcza to według definicji grupa, która liczy minimum trzy osoby. Każdy z jej członków ma w niej jasno określoną rolę. Jedną z nich jest przywódca, który odpowiada za dyscyplinę i przydziela poszczególne zadania pozostałym członkom.

Działania grupy wykraczają poza prawo, a tym samym wiążą się z popełnieniem przestępstwa. Już sam udział w zorganizowanej grupie przestępczej lub powiązania z nią grożą karą do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku kierowania grupą lub za jej założenie grozi nawet 10 lat więzienia.

Zadaniem organów ścigania jest uniemożliwienie działań grupy przestępczej. W tym celu nie przebiera się w środkach. Specjalnie przeszkolone jednostki korzystają z prowokacji, podsłuchów, a także mają prawo kontrolować korespondencję podejrzanego. Są to działania, które w późniejszym czasie stają się dowodem przy zatrzymaniu i aresztowaniu.

Dlaczego pomoc adwokata jest niezbędna?

Zarówno przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej, jak również popełniane w jej ramach przestępstwo są bardzo surowo karane przez polskie prawo. To jednak nie wszystko. Zwykle procesy, które dotyczą tego rodzaju grup, są bardzo skomplikowane i niekiedy trwają długi czas. Dlatego niezbędne jest odpowiednie przygotowanie się do nich.

W takich przypadkach, pomoc adwokata okazuje się absolutnie niezbędna. Dzięki niemu stworzona zostanie odpowiednia strategia działania, która może pozwolić nie tylko na obniżenie wyroku, ale nawet uniewinnienie. Jest możliwe w sytuacji, gdy osoba podejrzana lub oskarżona nie dopuściła się zarzucanych mu czynów. Rola adwokata polega nie tylko na stworzeniu odpowiedniego planu działania, ale również wsparciu oskarżonego w toku całego postępowania, łącznie z reprezentowaniem go przed organami państwowymi i na etapie przesłuchania. A już sam początek, czyli przesłuchanie ma ogromny wpływ na dalszy przebieg sprawy. Dlatego tak istotne jest skorzystanie z pomocy adwokackiej już na tym etapie.

Nie zwlekaj więc i zgłoś się do naszej kancelarii adwokackiej – będzie to dla Ciebie szansa, z której nie sposób nie skorzystać.

Dlaczego warto postawić na pomoc naszej kancelarii adwokackiej?

Specjaliści oferujący swoją pomoc w naszej kancelarii to adwokaci z doświadczeniem w prowadzeniu podobnych spraw. Zapewniamy pomoc podejrzanym i oskarżonym o uczestnictwo lub kierowanie grupą przestępczą, przestępczość internetową, wyłudzenia VAT czy różnego rodzaju oszustwa. Oferujemy zarówno indywidualne porady prawne, jak również działania, które mają  na celu uniewinnienie lub maksymalne zmniejszenie kary.

Oprócz tego nasza kancelaria adwokacka:

  • w pełni indywidualnie podchodzi do każdego klienta, zapewniając dokładną analizę jego sprawy oraz stworzenie kompleksowej linii obrony;
  • zapewnia pełen profesjonalizm, niezależnie od popełnionego czynu czy też sprawy, jaka dotyczy naszego klienta;
  • zapewnia błyskawiczną reakcję, co ma szczególne znaczenie w sytuacji, gdy potrzebna jest pomoc adwokata już podczas przesłuchania osoby podejrzanej;
  • oferuje przystępne ceny, które mają wpływ na pozytywne opinie oraz uznanie naszej kancelarii.

Jeżeli więc masz jakikolwiek problem, zgłoś się do nas – zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci wyjść z trudnej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top