Jestem oskarżony o posiadania/obrót narkotykami – po co mi adwokat?
rozwód warszawa
Rozwód – kilka istotnych pytań i odpowiedzi
21 stycznia 2021
Posiadanie narkotyków – jak się zachować w momencie złapania przez policję?
21 stycznia 2021
Show all

Jestem oskarżony o posiadania/obrót narkotykami – po co mi adwokat?

Sprawy karne

Posiadanie oraz obrót narkotykami to przestępstwa, które są regulowane przez Ustawę z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii. W przypadku nieznacznej ilości środków odurzających, które znalazła u Ciebie policja, grozi Ci kara 3 lat pozbawienia wolności. Wymiar kary rośnie wraz ze wzrostem ilości posiadanych środków zakazanych. Najwyższy wynosi nawet 10 lat pozbawienia wolności. W najgorszej sytuacji znajdą się osoby, które zostały przyłapane na obrocie narkotykami. W tym przypadku grozi nawet kara do 15 lat więzienia.

Znalazłeś się w podobnej sytuacji? W takim razie nie zastanawiaj się, tylko działaj. Jeżeli zostałeś oskarżony o posiadanie lub obrót narkotykami, niezbędna będzie pomoc adwokata. Dlaczego skorzystanie z jego usług jest absolutną koniecznością?

Narkotyki a adwokat

Usługi kancelarii adwokackiej skierowane są zarówno do osób, które zostały oskarżone o posiadanie narkotyków, jak również ich rozpowszechnianie. Masz prawo do obrony niezależnie od tego, jaką ilość czy rodzaj substancji psychoaktywnych u Ciebie znaleziono. Oskarżonemu lub podejrzanemu przysługuje jeszcze jedno prawo – odmowa jakichkolwiek zeznań. Nim podejmiesz dialog z policją, skontaktuj się z adwokatem, który zajmie się Twoją sprawą od początku do końca. Oto 3 najważniejsze powody, dla których warto to zrobić.

Po pierwsze – umorzenie postępowania lub złagodzenie kary

Nie zawsze za posiadanie narkotyków idzie się do więzienia. Istnieją bowiem czynniki, które mogą doprowadzić do zawieszenia wyroku pozbawienia wolności albo nawet umorzenia postępowania. Wystarczy je znać i dobrze przedstawić w linii obrony, a to zadanie dobrego adwokata.

Kiedy możliwe jest umorzenie postępowania? Polskie prawo karne przewiduje taką możliwość, gdy ilość posiadanych narkotyków jest niewielka i służy wyłącznie do własnego użytku osoby oskarżonej. Dodatkowymi czynnikami, które mogą umorzyć postępowanie są brak przeszłości kryminalnej, niski stopień szkodliwości czynu, młody wiek itd.

W przypadku obrotu narkotykami niestety nie będzie to możliwe. Jest to sytuacja, w której czeka Cię postępowanie karne. Jednak i tutaj wsparcie dobrego adwokata jest nieocenione. Dlaczego? Dobry adwokat zadba o skuteczną linię obrony, przedstawiając sądowi odpowiednie argumenty – np. brak wcześniejszych wykroczeń czy niską szkodliwość społeczną czynu. W takiej sytuacji możesz mieć nadzieję na złagodzenie wyroku i maksymalne skrócenie kary pozbawienia wolności.

Po drugie – skuteczna obrona przed sądem

Czeka Cię postępowanie karne w sądzie? To sytuacja, w której dobry obrońca może się przyczynić do mniejszego wyroku. Zapewni Ci skuteczną linię obrony, dzięki której sąd przychylniej spojrzy na Twoją sytuację. Tym samym wyrok, który usłyszysz będzie łagodniejszy. Samodzielna obrona jest możliwa, ale niesie za sobą zbyt duże ryzyko. Pamiętaj, że doświadczony adwokat z podobnymi sprawami ma do czynienia na co dzień. W związku z tym wie, jakich argumentów użyć, by działać skutecznie.

Po trzecie – wsparcie psychologiczne

Problemy z narkotykami dotykają różnych osób – często również tych młodych, które wymagają odpowiedniej opieki. Pomoc kancelarii adwokackiej zapewni Ci nie tylko skuteczną obronę, ale również wsparcie psychologiczne. Dzięki doświadczonemu i odpowiednio wykwalifikowanemu obrońcy, będziesz czuć się bezpieczniej i nie stracisz nadziei na pozytywne rozpatrzenie Twojej sprawy przez sąd.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top