Jestem oskarżony o posiadania/obrót narkotykami – po co mi adwokat?
rozwód warszawa
Rozwód – kilka istotnych pytań i odpowiedzi
21 stycznia 2021
Posiadanie narkotyków – jak się zachować w momencie złapania przez policję?
21 stycznia 2021
Show all

Jestem oskarżony o posiadania/obrót narkotykami – po co mi adwokat?

Sprawy karne

Posiadanie oraz obrót narkotykami to przestępstwa, które są regulowane przez Ustawę z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii. W przypadku nieznacznej ilości środków odurzających, które znalazła u Ciebie policja, grozi Ci kara 3 lat pozbawienia wolności. Kiedy narkotyków jest znaczna ilość, większa może być również kara – nawet 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast jeszcze gorsza sytuacja może mieć miejsce w przypadku obrotu narkotykami – wtedy kara pozbawienia wolności może wynieść nawet 15 lat!

Jeżeli zostałeś oskarżony o posiadanie lub obrót narkotykami, niezbędna będzie pomoc adwokata. Dlaczego skorzystanie z jego usług jest absolutną koniecznością?

Narkotyki a adwokat

Usługi kancelarii adwokackiej skierowane są zarówno do osób, które zostały oskarżone o posiadanie narkotyków, jak również ich rozpowszechnianie. Masz prawo do obrony niezależnie od tego, jaką ilość czy rodzaj substancji psychoaktywnych u Ciebie znaleziono. W takiej sytuacji masz prawo do odmowy jakichkolwiek wyjaśnień – skontaktuj się natychmiast z adwokatem, który zajmie się Twoją sprawą od początku do końca. Oto 3 najważniejsze powody, dla których warto to zrobić.

Po pierwsze – umorzenie postępowania lub złagodzenie kary

Nie zawsze za posiadanie narkotyków idzie się do więzienia. Istnieją bowiem czynniki, które mogą doprowadzić do zawieszenia wyroku pozbawienia wolności albo nawet umorzenia postępowania. To drugie jest możliwe wtedy, gdy ilość posiadanych narkotyków jest bardzo niewielka i gdy masz je przy sobie do własnego użytku. Dodatkowymi czynnikami, które mogą umorzyć postępowanie są brak przeszłości kryminalnej, niski stopień szkodliwości czynu, młody wiek itd.

W przypadku obrotu narkotykami sytuacja niestety nie wygląda tak różowo i umorzenie postępowania karnego nie będzie możliwe. Dobry adwokat będzie jednak w stanie zadbać o skuteczną linię obrony, przedstawiając sądowi odpowiednie argumenty – np. brak wcześniejszych wykroczeń czy niską szkodliwość społeczną czynu. W takiej sytuacji możesz mieć nadzieję na złagodzenie wyroku i maksymalne skrócenie kary pozbawienia wolności.

Po drugie – skuteczna obrona przed sądem

Jeżeli nie ma możliwości umorzenia postępowania, adwokat zapewni Ci skuteczną obronę przed sądem. Dokładnie przeanalizuje Twoją sprawę i stworzy taką linię obrony, dzięki której sąd przychylniej spojrzy na sytuację osoby oskarżonej, a co za tym idzie – kara zostanie złagodzona. Samodzielna obrona nie wchodzi w grę – to zbyt duże ryzyko, które uniemożliwi Ci skuteczność działań przed sądem.

Po trzecie – wsparcie psychologiczne

Problemy z narkotykami dotykają różnych osób – często również tych młodych, które wymagają odpowiedniej opieki. Pomoc kancelarii adwokackiej zapewni Ci nie tylko skuteczną obronę, ale również wsparcie psychologiczne. Dzięki doświadczonemu i odpowiednio wykwalifikowanemu obrońcy będziesz czuć się bezpieczniej i nie stracisz nadziei na pozytywne rozpatrzenie Twojej sprawy przez sąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top