Rozwód lub separacja? Znajdź dobrego adwokata z Warszawy
Adwokat warszawa
Potrzebujesz porady prawnej? Skorzystaj z pomocy adwokata
3 sierpnia 2022
rozwód warszawa
Rozwód w Warszawie? Najważniejsze aspekty sprawy
23 sierpnia 2022
Show all

Rozwód lub separacja? Znajdź dobrego adwokata z Warszawy

adwokat warszawa

Sprawy rozwodowe tylko niekiedy przebiegają sprawnie, bez komplikacji i sporej dawki emocji. Zazwyczaj obarczone są trudami, które wynikają głównie z tego, że osoby, które kiedyś były blisko, dziś muszą podzielić majątek swojego życia, a nierzadko również opiekę nad dziećmi. Z uwagi na to, warto mieć przy boku doświadczonego adwokata. Empatyczny, ale też profesjonalny prawnik nie tylko poprowadzi Cię przez meandry sprawy, ale też doda otuchy w trudnych chwilach.

Czy potrzebujesz adwokata do sprawy rozwodowej?

Podjęcie decyzji o rozwodzie czy separacji nigdy nie jest łatwe. Czasem wynika to z tego, że nie wiemy dokładnie, jak będzie wyglądała cała procedura, na jakie pytania i wyzwania trzeba się przygotować. To już jest dobry moment na odwiedzenie adwokata w Warszawie i zasięgnięcie jego porady. Porozmawiasz z nim na tematy okołorozwodowe związane z:

  • podziałem majątku,
  • ustaleniem wysokości alimentów,
  • podziałem opieki nad małoletnimi dziećmi.

Jak widzisz, rozwód jest na tyle złożony, że wymaga poruszenia wielu aspektów. Samodzielne reprezentowanie siebie i swoich interesów nie zawsze ma szansę się powieść i zakończyć wyrokiem, jakiego oczekujesz.

Kwestie majątkowe w sprawach rozwodowych

Spory dotyczące majątku są nieodłącznym elementem wielu spraw rozwodowych. Chodzi w nich przede wszystkim o ustalenie, kto i jaki majątek wniósł do wspólnej puli i na jaką część majątku może liczyć. Do podziału są zazwyczaj dobra ruchome i nieruchomości, w tym pieniądze, samochody, domy czy mieszkania. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy jeden ze współmałżonków prowadzi firmę. Im większy majątek jest na szali, tym lepiej jest współpracować z adwokatem z Warszawy, który będzie reprezentował interesy swojego mocodawcy w sądzie.

Podział władzy rodzicielskiej i alimenty

Z kwestiami finansowymi nierozerwalnie wiążą się też alimenty. Te są przyznawane nie tylko na wychowanie dzieci, ale mogą też zostać zasądzone na rzecz małżonka, który zostaje bez środków do życia.

W kwestii władzy rodzicielskiej można wnioskować o:

  • powierzenie władzy rodzicielskiej obojgu rodzicom,
  • ograniczenie władzy rodzicielskiej jednemu lub obojgu rodzicom,
  • pozbawienie władzy rodzicielskiej jednego lub dwojga rodziców.

Złożoność sprawy rozwodowej, jak również jej wieloaspektowość sprawiają, że większość osób decyduje się na współpracę z adwokatem z Warszawy. Pamiętaj, że możesz go zatrudnić zarówno gdy rozwód jest na Twój wniosek, jak i wtedy gdy Twój współmałżonek złożył pozew rozwodowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top