Dlaczego podczas sprawy karnej, potrzebny będzie nam adwokat?
adwokat warszawa sprawy spadkowe
Jakimi cechami powinien wyróżniać się dobry adwokat? – Podpowiadamy!
17 lutego 2020
kancelaria sprawy karne
Postępowanie w sprawie prawa karnego – jak ono wygląda?
27 lutego 2020
Show all

Dlaczego podczas sprawy karnej, potrzebny będzie nam adwokat?

sąd

Fakty są takie, że pomoc w sprawach karnych, to standardowa czynność zawodowa każdego adwokata. Specjalista posiadający wymagane doświadczenie zawodowe, a także odpowiednie podejście do spraw karnych, z pewnością okaże się bezcennym wsparciem dla swojego klienta.

Kompetencje prawnika w sprawie karnej

Sprawa karna toczy się według ściśle określonego schematu. Jej początkiem jest wezwanie podejrzanego w sprawie na przesłuchanie. To idealny moment, by rozejrzeć się za prawnym wsparciem w Warszawie.

Kiedy poszukujemy specjalisty, któremu powierzymy pełnomocnictwo podczas rozprawy sądowej, powinniśmy wybierać między prawdziwymi i wiarygodnymi specjalistami. Warto poszukać ofert w Internecie. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki odpowiednie hasło, np. adwokat sprawy karne Warszawa. Lista wyświetlonych wyników będzie całkiem spora. Jak wybrać odpowiedniego adwokata?

Jest kilka sposobów. Jednym z nich jest prześledzenie opinii klientów o danym adwokacie. Zadowoleni klienci z chęcią rekomendują współpracę z kancelarią, od której otrzymali oczekiwaną pomoc.

Kolejną praktyką, którą warto mieć na uwadze jest weryfikacja prawnika. Każdy specjalista z dziedziny prawa powinien znajdować się w rejestrze adwokatów. Jeżeli jego nazwisko figuruje na tej ogólnodostępnej liście, masz pewność, że działasz z osobą uprawnioną do wykonywania tego zawodu. Warto dodać, że współpraca z osobą bez uprawnień może Ci bardziej zaszkodzić, niż pomóc.

Dlaczego potrzebujemy prawnika?

Korzystanie z usług dobrego prawnika z Warszawy podczas sprawy karnej to obowiązek, gdyż tylko w takim wypadku będziemy mogli:

– Uniknąć podjęcia nieprawidłowych decyzji, które poskutkują bardzo poważnymi konsekwencjami.

– Mocno ograniczyć nasz stres i nerwy.

– Odpowiednio zdefiniować wymagane dowody w naszej sprawie.

– Właściwie zrozumieć zebrane materiały dowodowe związane z naszą sprawą.

– Zredukować ryzyko ewentualnych dolegliwości karnych, pod postacią wynegocjowania dobrych warunków dobrowolnego poddania się karze.

– Odwołać się od decyzji organów ścigania, z którymi się nie zgadzamy, a także dokonać weryfikacji ich słuszności bezpośrednio przed sądem.

– Przygotować wymagane wnioski o umorzenie postępowania, czy też o uniewinnienie na etapie sądowym, jeśli tyko okoliczności sprawy za tym przemawiają.

– Zrealizować wszelkie nasze fundamentalne prawa do obrony, a także domniemania niewinności.

Czym jest sprawa karna?

Sprawa karna jest po prostu postępowaniem, które toczy się na bazie przepisów zapisanych w ustawach karnych. Jest to zbiór dokumentów opisujących różne rodzaje czynów zabronionych. Na ich podstawie wyznaczane są kary.

Kto ma możliwość kontaktu z adwokatem oraz udzielenia upoważnienia do obrony?

Najlepiej jeśli dokonamy kontaktu z kancelarią adwokacką z Warszawy natychmiast, kiedy tylko otrzymamy wezwanie na przesłuchanie jako osoba podejrzana, w wypadku otrzymania informacji o tym, że przeciwko nam może zostać wszczęte postępowanie karne, ale też w sytuacji, kiedy zostaniemy zatrzymani. Oczywiście chodzi tutaj o wszelkie sprawy, w których już toczy się postępowanie, lub też istnieje duża szansa, że będzie się toczyło przeciw danej osobie bądź osobom. Dzięki temu, adwokat ma szansę być wprowadzony do sprawy na samym jej początku, co znacznie niweluje ryzyko popełnienia wielu poważnych błędów, a podejrzana osoba może się ich dopuścić nawet nieświadomie. Pozwoli to również na odpowiednie przygotowanie taktyki do danej sytuacji, co sprawi, że obrona będzie mogła być bardziej efektywna.

Adwokat powinien otrzymać od klienta upoważnienie do obrony klienta ze złożonym podpisem przez klienta, bądź też inną osobę, co jednak wymaga potwierdzenia. Dzieje się tak, kiedy jesteśmy pozbawieni wolności, bądź też aresztowani tymczasowo. Kolejno, prawnik może już formalnie przystąpić do sprawy jako obrońca, a także podjąć kontakt z odpowiednią jednostką policji, czy też prokuratury, w zależności do tego, gdzie sprawa jest prowadzona. Może już zapoznać się ze wszelkimi aktami sprawy, wykonać ich ksero i dokonać odpowiedniej analizy. Ważne jest również to, że adwokat będzie na bieżąco informowany przez organy ścigania, o wszelkich terminach, a także rodzajach czynności, jakie tylko będą podejmowane w danej sprawie. Prawnik będzie też mógł wziąć udział we wszelkich czynnościach przesłuchania, w charakterze naszego obrońcy, zadawać pytania i dbać o to, aby czynności przebiegały zgodnie ze wszystkimi procedurami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top