Jak można przygotować się do rozwodu – jeżeli chodzi o sprawę sądową?
dochodzenie odszkodowań
Jak wyodrębnić kancelarię prawną w Warszawie, z której usług powinniśmy skorzystać?
17 stycznia 2020
Show all

Jak można przygotować się do rozwodu – jeżeli chodzi o sprawę sądową?

rozwod

Decyzja o rozwodzie bywa naprawdę trudna. Jednak z roku na rok tych decyzji przybywa, co widać w statystykach. Co wpływa na to, że ludzie się rozwodzą. Tutaj przyczyn jest tak wiele, jak wiele par, które spotykają się w sądzie. Wśród najczęściej wymienianych znajdują się: różnica charakterów, utajona choroba, problemy finansowe lub rozpad więzi małżeńskiej. W każdym z tych wypadków, czeka nas sprawa sądowa, która wymaga odpowiedniego przygotowania.

Czy prawnik w czasie rozwodu jest konieczny?

Skorzystanie z pomocy prawnika w czasie rozwodu nie jest koniecznością. Jednak pary, które zdecydują się przebrnąć przez ten proces w pojedynkę, niepotrzebnie go przedłużają. Wystarczy luka w dokumentach, a sędzia przesunie termin rozprawy.

W dodatku prawnik to doradca. Jest osobą specjalizującą się w podobnych procesach. Dlatego doradzi nam, które rozwiązanie będzie korzystniejsze w naszym przypadku: orzekanie o winie, a może rozstanie bez wskazywania winy jednego z małżonków.

Dobry adwokat to także osoba, która zminimalizuje stres podczas takiego procesu. Przygotuje swojego klienta na każdy etap rozprawy, przećwiczy z nim przesłuchanie, które go czeka i ustali dobrą linię obrony.

Jeśli nie ma już odwrotu, a rozwód staję się czymś koniecznym, nie możemy zapomnieć o tym, że będzie potrzebna nam pomoc prawnika, aby sprawa rozwodowa mogła być przez nas wygrana. Pełnomocnika możemy odnaleźć nawet za pośrednictwem sieci, korzystając z wyszukiwarki internetowej. Wystarczy wpisać w nią chociażby adwokat rozwód Warszawa, a lista wyników wyświetli nam mnóstwo atrakcyjnych ofert.

Słowa znaczą najwięcej…

Zdaniem specjalistów z dziedziny rozwodów, wygraną sprawę może nam zapewnić odpowiednie podejście, a przede wszystkim mocna argumentacja oraz trzymanie stresu i emocji na wodzy. Zwykle jest tak, że zwycięża strona, która potrafi lepiej zaprezentować twierdzenia, które dotyczą rozkładu pożycia małżeńskiego oraz wszelkie dowody na winę partnera.

Pomoc prawnika okaże się często niezbędna

Może się zdarzyć, że podczas swojej sprawy rozwodowej, znajdziemy się przed sądem po raz pierwszy. Oznacza to, że konieczna może okazać się pomoc renomowanego adwokata rozwodowego z Warszawy. Dzięki specjalisty, o wiele łatwiej przygotowana zostanie wszelka dokumentacja, a także prościej będzie sformułować twierdzenia oraz argumenty. Co więcej, przyspieszy to rozprawę i ograniczy nasz stres.

Materiały dowodowe – punkt niezbędny…

Przed rozpoczęciem procesu z orzekaniem o winie, konieczne będzie znalezienie dowodów, dzięki którym będzie można potwierdzić rozkład pożycia. Wszelkie dowody, ale też i twierdzenia, należy przedstawić w pierwszym piśmie procesowym. W wypadku rozwodu z orzekaniem o winie, o wiele istotniejsze niżeli argumenty, będę oczywiście same dowody. Mogą to być wszelkie zapisane materiały, czy też nagrania, które potwierdzą biegli sądowi, bądź też lekarze. Nieodłącznym elementem będą także zeznania świadków, których możemy powołać. Przydatna może okazać się pomoc detektywów w zdobyciu dowodów, kiedy podejrzewamy zdradę.

Jakie pytania mogą paść na procesie?

Podczas rozprawy sądowej, dochodzi przede wszystkim do przesłuchania małżonków, dlatego na zadane pytania warto znać odpowiedzi o wiele wcześniej. Należy dobrze zastanowić się nad powodami zawarcia małżeństwa oraz skąd wzięło się pogorszenie stosunków. Dużą wagę ma również to, czy podjęte były próby, aby związek mógł być uratowany. Należy doskonale znać daty dotyczące ślubu oraz poróżnienia. Potrzebne będą na pewno dokumenty dowodzące wysokości miesięcznych dochodów. Na każde pytanie, powinniśmy odpowiadać rzeczowo i konkretnie, a to sprawi, że proces zakończy się znacznie szybciej.

Wymagane dokumenty…

Niezbędny będzie akt małżeństwa z urzędu stanu cywilnego. Oprócz tego, podczas sprawy rozwodowej należy dostarczy też akty urodzenia dzieci. Koniecznością są również wszelkie dokumenty, które potwierdzają wysokość dochodów, a te będą szczególnie potrzebne, w wypadku orzekania o wysokości świadczeń alimentacyjnych. Każdy z owych dokumentów, powinien zostać dostarczony terminowo, do dnia który wyznaczy wcześniej sąd. Jeśli do tego nie dojdzie, zarówno dowody, jak i dokumenty mogą po prostu zostać przez sąd nieuznane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top