Czego możemy spodziewać się podczas przebiegu procesu rozwodowego? – To warto widzieć!
rozwód warszawa
Czeka Cię sprawa rozwodowa? – Dowiedz się, jak możesz się przygotować!
11 marca 2020
kancelaria karna warszawa
Co jest istotne podczas wyboru kancelarii prawnej? – Wskazówki, które znacznie ułatwią nam zadanie!
17 marca 2020
Show all

Czego możemy spodziewać się podczas przebiegu procesu rozwodowego? – To warto widzieć!

rozwód warszawa

Wystarczy tylko, że przed nami pojawia się jedynie widmo rozwodu, a przepełniają nas bardzo negatywne emocje. Nikt przecież nie spodziewa się podczas zawarcia małżeństwa, że będzie zmuszony do podpisania dokumentów rozwodowych. Dla małżonków jest to niestety okres ogromnego stresu. Pojawia się mnóstwo wątpliwości i pytań, a do samej rozprawy należy się jeszcze odpowiednio przygotować. Czeka Cię sprawa rozwodowa w najbliższym czasie? Dowiedz się, jak może wyglądać przebieg takiego procesu w sądzie.

Poszukujesz pełnomocnika, którego specjalizacja brzmi: rozwody – Warszawa? Znajdujesz się w dobrym miejscu. W naszej kancelarii otrzymasz wsparcie adwokatów, którzy będą Ci towarzyszyć na każdym etapie sprawy rozwodowej. Chociaż zaleca się, aby korzystać z rekomendowanych prawników, do których kontakt otrzymamy od naszych bliskich, z pewnością wiele ciekawych rozwiązań, powinniśmy odnaleźć za pośrednictwem sieci.

„Nie taki diabeł straszny” – nie obawiajmy się sprawy rozwodowej

Dla wielu osób już samo słowo „rozwód” może być przepełnione falą negatywnych emocji, które prowadzą do traumy. Istnieje jednak możliwość, aby towarzyszące temu odczucia nie były aż tak mocno eksponowane. Wystarczy świadomość jak może wyglądać proces. Najgorzej, jeśli otoczenie demonizuje tę sytuację, przedstawiając ją jako wyjątkowo przerażającą. Pamiętajmy, że na sali rozpraw znajdą się wyłącznie sędziowie, współmałżonkowie i ławnicy. Jeżeli okaże się to konieczne, pojawią się również pełnomocnicy każdej ze stron.

Pomoc specjalisty

Jeśli spodziewamy się, że samodzielnie nie poradzimy sobie z rozwodem, najlepiej sięgnąć po pomoc profesjonalnego pełnomocnika, a szczególnie radcy prawnego, adwokata specjalizującego się w rozwodach w Warszawie. Czasami pełnomocnikiem staje się członek rodziny, np. rodzic lub dziecko. Konieczne jest to, aby takiej osobie udzielić pełnomocnictwa szczególnego. Możliwością jest także zgłoszenie udziału tzw. „męża zaufania” – bliskiej osoby. Pamiętajmy, że taka osoba może jedynie obserwować przebieg procesu i ma zakaz zabierania głosu.

Wywiad z pełnomocnikiem

Jeżeli zamierzamy skorzystać z pomocy specjalisty, który przeprowadzi nas przez cały proces rozwodowy, warto wiedzieć, jak będą wyglądać poszczególne etapy. Wszystko zaczyna się za drzwiami kancelarii w Warszawie. To właśnie tam adwokat zada serię szczegółowych pytań powodowi lub powódce, które pomogą mu obrać właściwą strategię obrony. Zapyta także czy rozwód ma być przeprowadzony z orzekaniem o winie, czy bez niej. Jest to pytanie kluczowe, które wpływa na przebieg całej rozprawy.

Jak wygląda sprawa rozwodowa w sądzie?

Istnieje mnóstwo prawniczych frazesów i skomplikowanej terminologii, za pomocą której można byłoby opisać jak wygląda sprawa rozwodowa w sądzie. Można jednak opisać go znacznie prościej, aby było to zrozumiałe dla każdego.

Standardowa seria pytań

Na rozpoczęcie procesu, małżonkowie odpowiadają na kilka istotnych pytań, a te dotyczą chociażby czasu, od kiedy nie prowadzą już wspólnego gospodarstwa domowego, czy posiadają dzieci, a także jak wygląda ich sytuacja oraz czy dochodziło w związku z nimi do jakichkolwiek spraw rodzinnych.

Etap przesłuchania powołanych świadków

Przesłuchiwanie świadków obydwu stron to bardzo ważny element. Każdy z małżonków, może zadawać świadkom pytania. Niekiedy istnieje taka konieczność, aby świadkowie byli przesłuchiwani przez sędziego dopiero podczas drugiej rozprawy sądowej. Nie zdarza się to zbyt często, zatem nie można powiedzieć, że jest to reguła.

Przesłuchanie małżonków

To czas, kiedy małżonkowie mogą przedstawić swoje własne przemyślenia dotyczące sprawy rozwodowej. Będzie to także okazja ku temu, aby wypowiedzieć się w sprawie zeznać powołanych świadków i tego, co powiedzieli przed sądem.

Czas na publikację wyroku…

Małżonkowie nie mają obowiązku uczestnictwa w orzeczeniu wyroku, natomiast mają do tego absolutne prawo. Jeżeli jednak z jakiegokolwiek powodu, mamy w planach nie uczestniczyć w publikacji wyroku, należy złożyć wcześniej wniosek o doręczenie wyroku.

Nie da się ukryć, jak wiele negatywnych emocji i stresu towarzyszy sprawie rozwodowej, a już same przesłuchania są czymś szczególnie nieprzyjemnym. Nawet minimalna i zdawkowa wiedza o przebiegu procesu może spowodować, że negatywnych odczuć będzie mniej z uwagi na to, że będziemy mogli przygotować się mentalnie na każdy następujący etap.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top