Czeka Cię sprawa rozwodowa? – Dowiedz się, jak możesz się przygotować!
adwokat prawo karne warszawa
Poszukujesz adwokata? Sprawdź co powinieneś wcześniej zweryfikować!
2 marca 2020
rozwód warszawa
Czego możemy spodziewać się podczas przebiegu procesu rozwodowego? – To warto widzieć!
17 marca 2020
Show all

Czeka Cię sprawa rozwodowa? – Dowiedz się, jak możesz się przygotować!

rozwód warszawa

W naszym kraju, niestety z każdym rokiem wzrasta liczba spraw rozwodowych,. Statystyki dowodzą, że rozwodu dokonuje aż co trzecia para! Jakie są najczęstsze przyczyny rozwodów? Zwykle to po prosu niezgodność charakterów. Dość częstym problemem jest również zdrada, choroba alkoholowa jednego ze współmałżonków oraz kwestie finansowe.

Jeżeli decyzja o rozwodzie już zapadła, czekają nas kolejne pytania, na które warto sobie odpowiedzieć. Jednym z nich jest skorzystanie z usług adwokata rozwodowego z Warszawy. Padnie pytanie: kogo wybrać? Warto postawić na kogoś renomowanego. I tutaj pojawi się kolejne pytanie: gdzie taką osobę znaleźć? Pomocne mogą się okazać wyniki wyszukiwania, które wyświetlą się po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej hasła, np. adwokat rozwód Warszawa. Warto spojrzeć na opinie, które wystawili klienci o danej kancelarii. To forma rekomendacji, która pomoże nam podjąć właściwą decyzję o współpracy.

Nie ulega wątpliwości, że do rozwodu należy się dobrze przygotować, aby była to przez nas wygrana sprawa. Eksperci podają pewne wskazówki, dzięki którym rozwód może stać się nieco mniej skomplikowana rozprawą.

Ogromna moc słów – co to oznacza?

Każdy adwokat specjalizujący się w rozwodach potwierdzi, że gwarancją sukcesu będzie opanowanie emocji i stresu, a także przekonujące argumenty. Zwycięską stroną zwykle jest ta, która lepiej przedstawi twierdzenia związane z rozkładem pożycia małżeńskiego, dowody zdrady, czy też winę współmałżonka. W tym miejscu dochodzi do głosu stara prawda, że słowa mają ogromną moc. Dlatego warto skorzystać z pomocy prawnika, który umie z nich odpowiednio korzystać.

Wygrana, dzięki pomocy profesjonalnego pełnomocnika

Bardzo często sprawa rozwodowa, to dla nas pierwsze spotkanie z sądem. Dla wielu z nas jest to sytuacja nowa, dlatego nic dziwnego, że nie wiemy, jak się w niej zachować. W tym przypadku niezbędna okaże się pomoc dobrego adwokata rozwodowego z Warszawy, czy też profesjonalnego pełnomocnika. Specjalista zapewne zajmie się przygotowaniem wymaganej dokumentacji i podpowie nam, jak sformułować twierdzenia oraz będzie wsparciem przy naszej argumentacji. Zdradzi nam, każdy etap sprawy, a także to, jak powinniśmy się zachować. To doskonała szansa, aby znacznie skrócić czas trwania rozprawy i zminimalizować stres.

Przydadzą się materiały dowodowe…

Nim dojdzie do procesu rozwodowego z orzekaniem o winie, należy odnaleźć dowody, które potwierdzą rozkład pożycia małżeńskiego. Zarówno dowody, jak i twierdzenia, powinny być przedstawione już w pierwszym piśmie procesowym. Okazuje się, że w wypadku rozwodu z orzekaniem o winie, ważniejsze niż argumenty są zdecydowanie dowody. Te mogą stanowić wszystkie materiały, które zostały zapisane, czyli np. maile, smsy, listy, czy też nagrania bądź zdjęcia, które zostały potwierdzone przez biegłych sądowych bądź lekarzy. Na potwierdzenie naszych słów, przydadzą się też wypowiedzi świadków, których powołamy. Jeśli podejrzewamy zdradę, należy przygotować dowody, a te mogą zdobyć dla nas chociażby detektywi.

Na jakie pytanie przygotować się podczas procesu?

Rozprawa to czas, kiedy małżonkowie są przesłuchiwani i warto, abyśmy już wcześniej znali odpowiedzi na zadane pytania. Dlatego koniecznie zastanówmy się nad tym, jaki był powód zawarcia małżeństwa, a także dlaczego stosunki się pogorszyły. Istotne będzie także to, czy były podejmowane jakiekolwiek próby ratowania związku. Bardzo istotna będzie też znajomość wszelkich dat związanych ze ślubem, ale też z pogorszeniem się stanu pożycia małżeńskiego. Należy przygotować również informacje związane z naszymi dochodami i miesięcznymi wydatkami. Zarówno na pytania sądu, jak i drugiej strony, powinno się odpowiadać konkretnie i rzeczowo, dzięki czemu proces będzie mógł szybciej się zakończyć.

Jakie dokumenty powinniśmy przygotować?

Proces rozwodowy wymaga przede wszystkim dokumentów od urzędu stanu cywilnego, które potwierdzają zawarcie małżeństwa. Jest to zatem akt małżeństwa, natomiast potrzebne będą również akty urodzenia dzieci. Wymaga się też dokumentów potwierdzających wysokość dochodów, które przydadzą się w wypadku orzekania o wysokość alimentacyjnych świadczeń. Wszelkie dokumenty, powinny być przez nas zgłoszenie w terminie, który wcześniej wyznaczy sąd. W przeciwnym wypadku, przedstawione dowody i dokumenty mogą zostać nieuznane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top