Adwokat Warszawa sprawy karne – etapy postępowania karnego

Adwokat Warszawa sprawy karne - etapy postępowania karnego

Ogólnie rzecz ujmując każde postępowanie karne ma taki sam przebieg. Składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest postępowanie przygotowawcze prowadzone przez policję oraz prokuraturę. Organy ścigania muszą tutaj wykazać się umiejętnościami, zebrać dowody, przesłuchać świadków, aby sprawa mogła trafić do sądu. Dopiero wtedy adwokat sprawy karne warszawa kancelaria adwokacka będą mogli prowadzić. Warto również podkreślić, że w przypadku etapu przygotowawczego, dostęp do akt sprawy jest mocno ograniczony, a podejrzany nie wie, jakimi dowodami w takiej sprawie dysponują organy ścigania. Dopiero tuż przed zakończeniem tego etapu podejrzany oraz jego adwokat otrzymują informacje o zebranym materiale dowodowym. 

Kolejne po postępowaniu przygotowawczym jest postępowanie sądowe. Sąd zapoznaje się ze wszystkimi zgromadzonymi dowodami przez organy ścigania. Musi wszystko przeanalizować, zanim orzeknie, czy podejrzany popełnił stawiane mu zarzuty, czy też nie. Zazwyczaj świadkowie wcześniej przesłuchani przez prokuraturę oraz policję muszą ponownie stawić się w sądzie, aby odpowiedzieć na pytania, jakie ma sąd, a także adwokat warszawa sprawy karne prowadzący. Zazwyczaj zeznania świadków są kluczowe w takich przypadkach, szczególnie, jeżeli są to świadkowie naoczni. Dopiero, gdy świadkowie zostaną przesłuchani, a wszystkie dowody przeanalizowane, sąd może wydać wyrok w danej sprawie, a adwokat sprawy karne prowadzący przedstawić ostateczne stanowisko i mowę końcową. 

Zdecydowanie sprawy karne należą do najbardziej skomplikowanych i trwających bardzo długo, ze względu na konieczność przesłuchiwania wielu świadków, analizowania dokumentów, jak i rozważania różnych opcji. W końcu skazanie człowieka na pobyt w więzieniu nie jest łatwą decyzją i trzeba mieć absolutną pewność, aby nie popełnić w tym zakresie żadnego błędu. Także adwokat prawo karne warszawa musi dokładnie zapoznać się ze sprawą, aby wybronić swojego klienta, przedstawić odpowiednie dowodu oraz poprowadzić sprawę w taki sposób, aby uzyskać dla klienta jak najlepszy wynik. Zdecydowanie, dzięki temu, że adwokat podejdzie do sprawy poważnie, będzie przejmował się losem klienta, na pewno wypracuje taki wyrok, który będzie satysfakcjonujący i przede wszystkim sprawiedliwy.

Adwokat prowadzący sprawy karne na pewno nie ma łatwego zadania do wykonania. Musi poświecić się takiej sprawie całkowicie, ponieważ sprawy karne są bardzo skomplikowane, wymagają pełnej uwagi oraz takiego postępowania, w którym wymagany jest profesjonalizm, i to w każdym calu. Na pewno więc warto skorzystać z usług najlepszego z najlepszych, jeżeli chce się uzyskać najlepsze rezultaty w tego typu postępowaniu.

ZAPRASZAM
DO KONTAKTU

Top