Prawnik w Warszawie – sprawy karne, spadkowe i rodzinne
rozwód warszawa
Rozwód w Warszawie? Najważniejsze aspekty sprawy
23 sierpnia 2022
rozwód, podział majątku
Rozwód w Warszawie – kto może go orzec?
18 sierpnia 2023
Show all

Prawnik w Warszawie – sprawy karne, spadkowe i rodzinne

prawnik Warszawa

Zakres spraw, jakimi zajmuje się prawnik w Warszawie jest bardzo szeroki. Niektóre kancelarie jednak wyspecjalizowały się w konkretnych zagadnieniach i oferują profesjonalną pomoc w sprawach rozwodowych, karnych czy spadkowych. W zależności od tego, czego tyczy Twoja sprawa, znajdź kancelarię, która kompleksowo Cię obsłuży.

Sprawy karne – wyzwanie dla dobrej kancelarii

Kiedy na szali jest Twoja wolność i sprawiedliwość, to nie możesz pozwolić sobie na żadne pomyłki czy błędy. Sprawa sądowa zapewne będzie dla Ciebie emocjonującą, dlatego zawsze warto mieć u boku doświadczonego prawnika z Warszawy. Już na samym początku, gdy potrzebujesz jedynie porady prawnej czy wsparcia w postępowaniu przygotowawczym nawiąż współpracę z dobrą kancelarią. Bez względu na to, czy jesteś oskarżonym, podejrzanym czy pokrzywdzonym – masz prawo do obrony i wsparcia prawnego. Warto z tego prawa skorzystać, bo nawet sprawy, które z pozoru są proste, w trakcie procesowania mogą okazać się skomplikowane i pełne nieoczekiwanych zwrotów.

Pamiętaj – nie ma sytuacji bez wyjścia. Bez względu na to, po której stronie sprawy karnej jesteś, nie zwlekaj z rozpoczęciem współpracy z dobrą kancelarią prawną. Każdy etap jest dobry, aby zatrudnić karnistę – od wniesienia aktu oskarżenia, przez proces karny, aż po apelację.

Sprawy spadkowe

Podział spadku może odbywać się na podstawie testamentu, jaki zostawił zmarły lub ustawowo – na mocy przepisów obowiązującego prawa. Jednak z tym tematem wiąże się też wiele innych aspektów, jak prawo do zachowku czy wydziedziczenie. Wszelkie nieprawidłowości, kwestie kontrowersyjne czy podważające wiarygodność testamentu należy wyjaśniać sądowo. Dobrze mieć przy tym wsparcie prawnika specjalizującego się w prawie spadkowym.

Pozostałe sprawy rodzinne

Poza sprawami spadkowymi, rodzina może spotkać się na sali sądowej także w innych sytuacjach. Zazwyczaj jest to rozwód i związane z nim podziały – opieki nad dziećmi i majątku. Do tego alimenty – zasądzenie ich na rzecz dziecka i/lub byłego współmałżonka, a także egzekwowanie ich. Zdarzają się wnioski o zmianę wysokości świadczenia, jak również jego oddalenie.

Prawo pracy

Wiele kontrowersji wzbudza też kwestia realizowania obowiązków zawodowych. Prawo pracy to kolejna z gałęzi, którą zajmuje się adwokat z Warszawy. Mobbing, molestowanie w miejscu pracy, łamanie praw pracownika związanych z urlopem, zwolnieniem lekarskim, wypłatą ekwiwalentu i wieloma innymi – te i inne zajścia często również mają swój finał na wokandzie sądowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top